موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت در خانه بدون سرمایه

3 سال پیش | 3751 مشاهده شده
کسب درآمد اینترنتی و فریلنسری ( فریلنسری چیست؟)

در ابتدا به  تعریف و تشریح دو موضوع برون سپاری(Outsourcing) و فریلنسری (Freelancing) خواهیم پرداخت. در این نوشتار در مورد موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت گفتگو خواهیم کرد. در ادامه در مورد موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت بحث خواهیم کرد.

برون سپاری

برون سپاری به معنای این است که یک شرکت بخشی از کارهاش را (به دلایلی مانند کمبود وقت یا عدم تخصص یا هر دلیل دیگر) به افراد دیگری در بیرون از شرکت واگذار کند. به عبارت دیگر برون سپاری، قراردادی است که میان شما و یک شرکت دیگر بسته می‌شود تا بخشی از وظیفه، عملیات، کار یا فرآیندی که قرار بوده است توسط کارمندان شرکت شما انجام شود، در مدت زمان مشخصی توسط  شما انجام شود. در سال های اخیر با توجه به افزایش هزینه های جاری یک شرکت شامل استخدام و بیمه کارمندان، هزینه های حمل و نقل، مالیات و غیره ، تمایل کارفرماها به برون سپاری (برای کاهش هزینه های خود) افزایش یافته است.

از معایب برون سپاری می توان به کاهش کنترل مدیریتی، هزینه‌های پنهان، خطری برای امنیت و اسرار شرکت و مشکلات کیفیت اشاره کرد. برون سپاری در حوزه های و تخصص های مختلفی انجام می گیرید که برخی از آن ها در زیر لیست شده است.

 • عملیات مربوط به فناوری اطلاعات و کامپیوتر و برنامه نویسی
 • ترجمه و تولید محتوا
 • گرافیک و پویا نمایی
 • حسابداری
 • آموزش و تدریس
 • تبلیغات
 • بازاریابی
 • مدیریت شبکه های اجتماعی

فریلنسرینگ

فریلنسر به  کسی که ازاد کار می کند، گفته می شود.( نه به معنای قدیم بلکه کاری است که از طریق اینترنت انجام میشود )  فریلنسر کار را از یک شخص (کارفرما) تحویل میگیرد و آن را انجام می دهد. در زمان معین  کار انجام شده تحویل کار فرما می دهد و پول مشخص شده از کارفرما (توافقی بین طرفین) تحویل خواهد گرفت. فریلنسر به هیچ شرکتی وابسته نیست و قرار داد بلند مدت با هیچ شرکتی نمی بندد. 

چطور فریلنسر شویم؟

برای فریلنسر شدن باید نخست در یک زمینه متخصص شوید. سپس تخصص خود را تا جایی که می‌توانید گسترش دهید. برای اینکه بتوانید درآمد بیشتری داشته باشید، تخصص‌های جدیدی را در زمینه‌های مختلف یاد بگیرید. هرچه شاخه های مهارتی شما افزایش یابد و در این شاخه ها حرفه ای تر و متخصص تر باشید درآمد شما بیشتر خواهد بود. بر خلاف کار کارمندی در فریلنسر سقفی برای درآمد وجود ندارد. از دیگر مزیت فریلنسری انعطاف‌پذیری است. برای درک ساده تر  آن این مثال را در نظر بگیرید که شما به عنوان یک فریلنسر میتوانید هر ساعت از روز بیدار شوید بر خلاف یک کارمند و هر  مقدار  و مکانی که خواستید کار را انجام دهید. مزیت های دیگری مانند اختیار انتخاب پروژه و کارفرما، پیشرفت شغلی، کنترل و مدیریت زمان می توان نام برد.

با این وجود فریلنسر علی رغم مزایایی که دارد برای همه افراد مناسب نیست، در صورتی که فرد روحیه کار کارمندی داشته باشد در این حرفه موفق نخواهد بود. اما با این وجود فریلنسرینگ به عنوان موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت در نظر گرفته می شود.

معرفی سایت :

سایت های ایرانی برون سپاری :

 • پونیشا : معروف ترین سایت فریلنسری در داخل ایران  پونیشا می باشد که بستر امنی را برای کار فرمایان و فریلنسر ها ایجاد می کند و در تمام زمینه های فریلنسری فعالیت دارد . پونیشا خود را چنین معرفی می کند:

ما یک بازار کار آنلاین نیستیم. در واقع ما یک کارخانه آنلاین هستیم که با فراهم کردن ابزار مناسب برای انسانهای با انگیزه، کمک می کنیم تا جهان به مکان بهتری برای زندگی تبدیل شود. ما باور داریم کارآفرینان، فریلنسرها/کارمندان موفق می توانند دنیای بهتری را برای همه ما خلق کنند.

برای ثبت نام در پونیشا از این لینک استفاده کنید. مبلغ 15 هرارتومان از طرف وب سایت ما به شما هدیه داده می شود.

 • پارسکدرز : پارس کدرز سایتی در زمینه برون سپاری است، بستر امن و رایگان برای ایجاد پروژه برای کارفرمایان و فریلنسر ها ایجاد کرده است. بیشتر پروژه های موفق انجام شده در پارس کدرز مربوط به تولید محتوا و پروژه های دانشجویی است. پارس کدرز خود را چنین معرفی می کند.

اگر فریلنسر هستی یا توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ. پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

برای ثبت نام در  پارسکدرز از این لینک استفاده کنید. احتمالا مبلغی به عنوان هدیه به ثبت نام کننده داده می شود.

سایت های خارجی برون سپاری

 •   سایت فریلنسر:یک بازار بین‌المللی آنلاین است که از طریق آن، کارفرمایان می‌توانند عناوین شغلی مورد نیازشان را در سایت اعلام کرده تا فریلنسرهایی که از سرتاسر دنیا در این وب‌سایت عضو هستند، بسته به علاقه و توامندی‌شان، بر روی درخواست مورد نظر شروع به کار کنند  متاسفانه به علت تحریم های بین المللی کار کردن فریلنسر های ایرانی به طور مستقیم با این وب سایت وجود ندارد. شما برای گرفتن پروژه از سایت فریلنسر حتما باید اکانت پی پل و  اکانت غیرایرانی سایت فریلنسر  تهیه کنید.

سایت های مختلفی این خدمات را برای فریلنسر های ایرانی انجام می دهند. علاوه بر موارد ذکر شده نکاتی دیگری مانند وی پی اس خارج از ایران و شماره موبایل بین المللی نیز باید تهیه گردد. پیش فرض نویسنده این نوشتار این است که همه افراد فریلنسر زبان انگلیسی را  در حد مکالمه فرا گرفته اند.

کدام سایت فریلنسری را انتخاب کنم؟ (موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت کدام است؟)

اگر امکان کار با سایت فریلنسری برای شما فراهم شده است و مکالمه و نوشتار زبان انگلیسی شما قابل قبول است، حتما از سایت فریلنسر استفاده کنید. با توجه به اهمیت و ارزش درآمد دلاری در بلند مدت همه ما باید به سایت فریلنسر و درآمدهای دلاری مهاجرت کنیم. در صورتی که اول راهید و شرایط لازم و مهارت کافی ندارید می توانید از سایت های ایرانی پونیشا و پارس کدرز استفاده کنید. بین پونیشا و پارس کدرز اگر برنامه نویس هستید قطعا پونیشا را انتخاب کنید. اما اگر کار شما تولید محتوا و ترجمه است حتما از هر دو سایت استفاده کنید. سایت پارس کدرز به علت اینکه برای ثبت پروژه مبلغی از کارفرما دریافت نمی کند اکثر پروژه های آن اسپم است. از این رو من در همه موارد سایت پونیشا را به پارس کدرز ترجیح می دهم.

جمع بندی

اگر بخواهم جمع‌بندی کلی در مورد فریلنسینگ داشته باشم، باید بگویم که شغل بسیار مناسبی است. اگر بتوانید تخصص‌های‌تان را گسترش دهید، با کمی تلاش، مطمئناً می‌توانید به موفقیت حتمی برسید. بسیاری از شرکت‌های و کسب و کارهای اینترنتی، برای کاهش هزینه‌ها و استخدام نکردن افراد بیشتر، کارهای‌شان را برون‌سپاری می‌کنند و آنها را به فریلنسرها می‌سپارند. به هر حال همانطور که در بالا عرض کردم، رقابت در این حوزه بالا است و ممکن است در اوایل کار، نتیجه دلخواه را کسب نکنید، اما با صبر و تلاش فراوان، می‌توانید در این حوزه موفق باشید. موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت فریلنسری است، که شما هنر یا خدمتی را به کارفرما عرضه کنید و او به شما حقوق بدهد. امیدوارم این نوشتار مفید واقع شده باشد.

برای خواندن سایر مقالات کسب درآمد به این لینک مراجعه کنید. در صورتی که در خبرنامه سایت ما عضو شوید با انتشار مقالات جدید به شما اطلاع رسانی می شود.

12 دیدگاه در “موثرترین روش کسب درآمد از اینترنت در خانه بدون سرمایه”

 1. سلام وقت بخیر

  روش های بازاریابی شبکه ای از نظر علمی کاملا درست و صحیح است اما در ایران با جلوه بدی معرفی شد. بین مردم محبوب نیست. در کل توصیه می کنم بازاریابی محصولی که ما را مشروط به خرید محصول نمی کند و همکاری در فروش را پیشنهاد می دهند گزینه مناسبی است. آن هایی که شرط می گذارند ماهانه باید خودتم مقداری خرید کنی، این موارد را قبول ندارم. چون این مورد بازاریابی نیست و بیشتر شبیه بازارسازی اجباری است.
  در سال های اخیر ترکیه با بازاریابی صحیح در زمینه فروش محصولاتش خیلی موفق عمل کرد. پس علاوه بر تولید باید بتونیم برای محصولاتمون بازار پیدا کنیم.

 2. سلام. خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون.
  من راستش تازه وارد بازار کارش شدم.
  نه اجباری هم تو خرید محصولاتشون نیست.
  فقط یه مطلبی خوندم که دو دل شدم. مبنی بر اینکه؛
  افراد مشغول به کار در شرکت های بازاریابی شبکه ای به خاطر اینکه از فروش افراد زیر مجموعه هاشون پورسانت دریافت میکنن پولی که به دست میارن از نظر شرعی مشکل داره.
  اگه واقعا اینجور باشه دوست ندارم تو این کار بمونم.

  1. سلام، خواهش می کنم
   خیالتون راحت باشد هیچ مشکلی شرعی نداردهمه شرکت ها مجوز هم گرفته اند.اینکه به رونالدو چند میلیون دلار برای تبلیغ یک مدل گوشی پول می دهند این نیست که پول تبلیغ از جیب مشتری ها برود. مدل اقتصادی تولید یک محصول خلاصه وار به این صورت است:
   100 درصد هزینه برای تولید محصول+ 100 درصد برای حمل ونقل و ارسال در جهان+ 100 درصد تبلیغ، بازاریابی و توزیع محصول
   سرجمع هزینه محصول تولید شده تا به دست مشتری برسد 300 درصد در مدل اقتصادی تعریف می شود.

   بازاریابی مدل های مختلفی دارد من خودم بازاریابی اینترنتی را دنبال می کنم. نمایش بنر در سایت هم جز بازاریابی است در صورتی که یک نفر در سایت وارد شود و روی بنر کلیک کند خریدی در سایت مقصد انجام دهد به صاحب سایت درصدی پورسانت داده می شود. یا در برنامه عصر جدید جناب علی خانی تبلیغ یک اپلیکشن می کند.

   پس اینطوری در نظر بگیر بازار پیدا کردن یک نوع هنره و لازمه. ترکیه بدون داشتن هیچ ثروتی درآمدش از کشور ما بیشتر شده است. ای کاش ما هم برای محصولات کشورمون می تونستیم بازار جهانی پیدا کنیم.
   در آخر برای بازاریابی تلگرام و اینستاگرام را جدی بگیرید که کاربران زیادی شبانه روز در آن فعالیت دارند، بهترین مکان برای بازار پیدا کردن است.

 3. خیلی خیلی خیلی سپاسگزارممممممممممم ازتون.

  بله بله. همینطوره. در کارم مهارت های لازمو یاد بگیرم تو فضای مجازی هم شروع به کار و تبلیغ هم میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

در سایت ما نظر خود را بیان کنید.