روش های ساخت پی سی بی شامل ساده ترین و حرفه ای ترین روش ها – جمع آوری ویدیو های نحوه ی ساخت پی سی بی

4 ماه پیش | 1390 مشاهده شده

پی سی بی یا مدار چاپی، یک برد الکترونیکی است که مسیرهای الکتریکی و نقاط اتصال برای قطعات الکترونیکی روی آن چاپ شده‌اند. روش‌های مختلفی برای ساخت پی سی بی وجود دارد، از جمله استفاده از نرم‌افزارهای طراحی مدار چاپی مانندAltium Designer در این نرم‌افزار، می‌توانید طرح مدار خود را طراحی کنید و سپس فایل‌های لازم برای ساخت پی سی بی را تولید کنید. این ویدیوها از منابع مختلف اینترنتی جمع‌آوری شده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته‌اند. ما از تمام کسانی که برای زبان فارسی محتوای با کیفیت تولید می‌کنند، قدردانی می‌کنیم. ما سعی کرده ایم در سایت جستارنویس نقش یک گردآورنده و اشتراک گذرانده مطالب رایگان باشیم و در زمینه برق و الکترونیک تمرکز کنیم. برای حفظ حق کپی رایت اثر ویدیوهایی که از کانال های آپارات و دیگر منابع گرفته شده است به منبع اصلی لینک داده می شود. در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیوهای روی هاست استفاده کنید.

در این پست جستارنویس ما قصد داریم برای بهترین روش‌های ساخت پی سی بی، ویدیوهای با کیفیت اشتراک بگذاریم. این پست به مرور زمان به‌روزرسانی خواهد شد.

برای ساخت پی سی بی یا مدار چاپی، روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

استفاده از ماژیک ضد اسید

در این روش، طرح مدار روی فیبر با استفاده از ماژیک ضد اسید ترسیم می‌شود. در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیویی روی هاست استفاده کنید. برای دانلود روی لینک ویدیو ( ساخت پی سی بی با چاپ لیزری و اتو) کلیک کنید.


استفاده از لتراست

در این روش، طرح مدار با استفاده از لتراست بر روی صفحه مسی ترسیم می‌شود.

استفاده از چاپ سیلک

یکی دیگر از روش‌های ساخت پی سی بی استفاده از چاپ سیلک می‌باشد. در این روش، از یک شابلون و رنگ PVC استفاده می‌شود که در نهایت نقشه مدار بر روی فیبر خام چاپ می‌گردد. از مهم ترین مراحل چاپ سیلک، ساخت شابلون است. در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیویی روی هاست استفاده کنید. برای دانلود روی لینک ویدیو ( ساخت پی سی بی با چاپ سیلک) کلیک کنید.


استفاده از چاپ لیزری و اتو

در این روش، طرح مدار با استفاده از پرینتر لیزری بر روی کاغذ گلاسه پرینت شده و سپس با استفاده از اتو بر روی صفحه مسی منتقل می‌شود.

در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیویی روی هاست استفاده کنید. برای دانلود روی لینک ویدیو ( ساخت پی سی بی با چاپ لیزری و اتو) کلیک کنید.

استفاده از اسپری پوزیتیو ۲۰

این اسپری جهت کپی کردن و چاپ نقشه بردها و مدارهای الکترونیک بر روی سطوح مورد نظر استفاده می‌شود. در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیویی روی هاست استفاده کنید. برای دانلود روی لینک ویدیو ( ساخت پی سی بی با اسپری پوزیتیو ۲۰) کلیک کنید.

استفاده از روش لامینیت (laminate) و اشعه UV

یکی از روش‌های ساخت برد های مدار چاپی استفاده از کاغذ های حساس به نور “لامینیت” می‌باشد. در این روش، از کاغذ های حساس به نور “لامینیت” برای ساخت برد های مدار چاپی استفاده می‌شود. در این روش، طرح مدار با استفاده از لمینیت و اشعه UV بر روی صفحه مسی منتقل می‌شود. در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیویی روی هاست استفاده کنید. برای دانلود روی لینک ویدیو ( ساخت پی سی بی با لمیننت) کلیک کنید.


استفاده از دستگاه CNC

در این روش، هنگام ساخت در همه مرحله های طراحی روی فیبر تنها از دستگاه CNC استفاده می‌شود. در صورتی که لینک آپارات مشکل داشت شما می توانید از ویدیویی روی هاست استفاده کنید. برای دانلود روی لینک ویدیو ( ساخت پی سی بی با CNC) کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

در سایت ما نظر خود را بیان کنید.